Projektikohtumine Türgis ( “Charity Achieves Results With Erasmus+…” )
Detsembris toimus esimene projektikohtumine “Charity Achieves Results With Erasmus+…” raames Türki, Istanbuli. Kohtumisel osalesid Carol-Liina Lepik, Hanna-Liisa Hein, Marten Leosk ja Karl-Martin Lindla. Õpilasi saatsid projektijuht Merilin Kauniste, loodusainete õpetaja Rena Ridalaan ja algklasside õpetaja Silja Heinsalu. 09.-13.12.2019 toimunud projektireis koosnes viiest tegevuste rohkest päevast. Esimesel päeval koguneti Altunizade Hafize Ozal Keskkooli. Kooli õpilased olid külalis riikidest ettevalmistanud esitlused ja kaunistanud igale riigile klassi. Esimesel päeval tutvuti kooliga, vaadati ja kuulati valmistatud kontserti ning tutvuti üksteisega läbi mängude.
Teisel päeval külastati pensionil olevate õpetajate vanadekodu, kus elanikud rääkisid õpilastele enda kooliajast ja elust vanadekodus. Õpilased olid väga aktiivsed ja küsisid hulganisti küsimusi ning kõigil oli väga huvitav hommik. Peale seda mindi vaatamisväärsuseid külastama. Külastati Hagia Sophia muuseumi, kus õpilastele räägiti ehitise ajaloost ning hiljem oli kõigil võimalus ka omapead hoonet uurida. Veel külastati Theodosiuse obeliski, Grand Bazaari(Suur turg) ja Galata torni.
Kolmandal päeval valmistasid lapsed Altunizade Hafize Ozal Keskkoolis Türgi suppi ning serveerisid seda tervele koolile. Muidugi said nad ka ise hiljem enda meistriteost proovida. Õhtul toimus Bosporuse väinal sõitva laeva peal pidulik kogunemine. Laevalt avanes imeline vaade ning kogu projekti meeskond veetis toredalt aega.
Neljapäeval õppisid lapsed viipekeelt. Õpilased jagati gruppidesse, et kõik saaksid selgeks ühe Türgi laulu. Viipekeel ei olnudki nii lihtne, kui tundus, kuid lastel oli väga lõbus ning ka õpetajad proovisid Türgi keeles kaasa laulda. Hiljem, kui lugu oli selge, läks terve Erasmus grupp viipekeele kooli ning esitas loo ka seal õppivatele õpilastele.
Reedel õpetati lastele Ebru kunsti. Ebru on kunstitehnika, kus pintslite abil kantakse värv vee pinnale. Seejärel kantakse ujuv pilt paberile. Kõik õpilsed ja õpetajad said valmistada pildi ning terve protsess oli väga huvitav. Ka kõik kunstitööd olid väga ilusad.
Projektireis koosnes mitmetest heategevuslikest tegevustest ning andis meile põhjaliku ülevaate Türgi kommetest, tavadest, toidust jne. Pärast viit tegevusterohket päeva on õpilased ja õpetajad kogemuse võrra rikkamad ning agarad jagama oma reisimuljeid kolleegidele ja kaasõpilastele.
Soovime lastele ja noortele keelte õppimise indu ja põnevaid elamusi!
Projektid on rahastatud Euroopa Komisjoni programmi Erasmus+ raames.